Paddle for the Kids
Crash Boat Beach, Aguadilla, P.R.
Saturday, August 5, 2017



Race Name


********* HEAT A2 -- Keiki 7-9 year Boy **********

Place No. Name Finish Dnf
1 46 Francisco Lebron 7:25
2 72a David Davial Ferrer 7:34
Race Name


********* HEAT A4 -- Keiki 10-12 year Boys **********

Place No. Name Finish Dnf
1 10 Alek Ramos 10:20
2 30 Harold Cornier 11:08
3 91 Luis Pina 12:07
4 23 Juan Guntin 16:55
Race Name


********* HEAT A5 -- Keiki 10-12 year Girl **********

Place No. Name Finish Dnf
1 1 Lorena Perez 10:32
2 79 Amanda Rivera 10:44
Race Name


********* HEAT A6 -- Special Keiki **********

Place No. Name Finish Dnf
1 53 Yadiel Rosario 7:08
2 60 Juliana Junes 12:16
3 56 Sebastian Robles 18:23
Race Name


********* HEAT B1 -- First Timers Men **********

Place No. Name Finish Dnf
1 82 Armando Perez 30:22
2 8 Julian Caraballo 32:26
Race Name


********* HEAT B2 -- First Timers Women **********

Place No. Name Finish Dnf
1 88 Claudia Jimenez 44:25
Race Name


********* HEAT C1 -- Junior: Up to 12'6 Race board Men **********

Place No. Name Finish Dnf
1 64 Geelliam Cruz 27:12
2 45 Lucas Rosario 27:25
3 16 Alejandro Arbona 27:31
4 11 Alek Ramos 31:36
5 12 Ian Sanchez 35:23
Race Name


********* HEAT C2 -- Junior: Up to 12'6 Race board Women **********

Place No. Name Finish Dnf
1 2 Nyra Velazquez 25:26
2 14 Joyce Lugo 27:01
3 68 Lara Abruna 27:03
4 49 Ameli Matos 27:54
5 40 Angerica Torres 34:19
6 57 Raelees Robles 39:17
7 67 Cecilia Yunes 58:58
Race Name


********* HEAT D1 -- Open Men 14' Fixed **********

Place No. Name Finish Dnf
1 22 Kristopher Lugo 45:56
2 3 Amador Perez 46:48
3 27 Jose Leclerc 47:53
4 7 Jan Roman 49:44
5 37 Carlos Colon 50:20
6 32 Pedro Seda 54:41
7 17 Carlos Martinez 1:02:35
8 66 Ernesto Yunes 1:03:18
9 58 Rafael Robles 1:05:36
10 26 Angel Vazquez 1:24:33
11 90 Velia Ortiz 1:34:40
Race Name


********* HEAT D2 -- Open Women 12'6 Race **********

Place No. Name Finish Dnf
1 80 Naishalee Pineiro 54:12
2 96 Mara Gonzalez 1:01:41
3 36 Evelyn Pabon 1:20:05
Race Name


********* HEAT D3 -- Open Women 12'2 Flat Btm. **********

Place No. Name Finish Dnf
1 15 Quemily Rosado 1:10:07
2 42 Lisa Baez 1:10:32
Race Name


********* HEAT D4 -- Open Men 12'6 Race **********

Place No. Name Finish Dnf
1 6 Jacob Silva 46:11
2 18 Max Torres 47:23
3 4 Waldi Giusti 50:03
4 21 Jan Ortiz 50:28
5 31 Harold Cormier 57:17
6 29 Edwin Cormier 57:44
7 84 Jose Noriega 1:00:56
8 39 Eric Torres 1:02:01
9 87 Jorge Quinones 1:06:08
10 81 Arturo Quinones 1:09:51
Race Name


********* HEAT D5 -- Open Men 12'2 Flat Btm. **********

Place No. Name Finish Dnf
1 50 Albert Matos 59:39
2 83 Luis Rivera 1:04:09
3 41 Luis Peres 1:10:31
4 95 Jose Ramirez 1:10:37
5 74 Luis Santiago 1:20:35
6 9 Harry Babilonia 1:23:17
Race Name


********* HEAT E1 -- Elite Unlimited Unisex 14'1 & Up **********

Place No. Name Finish Dnf
1 92 Erbett Diaz 2:14:42
2 47 Miguel Martinez 2:21:32
3 44 Bryan Alvarez 2:22:52
4 89 Carlos Rivera 2:26:02
5 72 Mark Armas 2:47:32
Race Name


********* HEAT E2 -- Elite Men 14' Fixed **********

Place No. Name Finish Dnf
1 93 Greg Jaudon 2:09:55
2 63 William Cruz 2:12:18
3 52 Elvin Maldonado 2:17:56
4 78 Miguel Ferrer 2:20:29
5 5 Jan Porrata 2:25:25
6 48 Angel Caban 2:28:46
7 77 Cristian Lopez 2:33:56
8 76 Manuel Lopez 2:40:51
9 94 Victor Pina 2:45:30
10 51 Gerald Oppenheimer 3:06:07
11 59 Armando Soto 3:11:36
Race Name


********* HEAT E3 -- Elite Men 12'6 **********

Place No. Name Finish Dnf
1 69 Dave De Armas 2:14:11
2 85 Miguel Beltran 2:18:25
3 38 Manuel Neifa 2:20:55
4 75 Sergio Rosa 2:23:38
5 34 Kevin Armas 2:24:34
6 73 Ricardo Avila 2:24:50
7 28 Eric Goss 2:25:06
8 43 Jomar Corujo 2:31:35
9 19 Gian Xavier 2:37:04
10 24 Robert Overstreet 2:50:15
11 70 Juan Carlos Rosa 3:01:09
Race Name


********* HEAT E4 -- Elite Women 12'6 **********

Place No. Name Finish Dnf
1 86 Maricarmen Rivera 2:25:19
2 62 Isabelle Picard 2:31:33
3 13 Desiree Hernandez 2:33:29
4 25 Alexandra Marshbanks 2:56:56
5 54 Carola Acun 3:11:33
Race Name


********* HEAT f -- Prone **********

Place No. Name Finish Dnf